Klasa II B i V B w leśnictwie Osetno

Dnia  03.10.2017r. uczniowie klas II B i V Bpod opieką nauczycieli: Z. Karasińskiego, B. Koniecznej, A. Sztuby i A. Pietrasińskiej wybrali się na wycieczkę do lasu.

Ponieważ przez ostatnie kilka dni dużo rozmawialiśmy w klasach o lesie, o jego warstwach, mieszkańcach, roślinach postanowiliśmy zobaczyć jak to wszystko wygląda w terenie. Sprawdzaliśmy w Leśnictwie Osetno.

Na początku zwiedziliśmy Park Leśników im. Jana Łobodźca. Rosną tu drzewa i krzewy, które można spotkać w polskich lasach, ale także gatunki sprowadzone z innych państw. Następnie udaliśmy się na spacer po ścieżce edukacyjnej. Oglądaliśmy różne okazy roślin. Przyglądaliśmy się małym zwierzątkom. Pokonywaliśmy  leśny tor preszkód.

Naszą wyprawę zakończyliśmy prawdziwym ogniskiem, w którym piekliśmy pyszne kiełbaski.

Agnieszka Pietrasińska