28. Finał WOŚP „Wiatr w żagle”

W dniach 9-10.01.2020 r., jak co roku nasza szkoła aktywnie włączała się do działań WOŚP. W czwartek (9.01.2020) na korytarzach szkoły można było spotkać wolontariuszy z puszką oraz naklejkami.

W piątek natomiast (10.01.2020r.) na holu odbyła się loteria fantowa, uczniowie mogli zakupić los i wygrać nagrodę w postaci zabawek, artykułów szkolnych, itp. Dziękujemy uczniom i rodzicom oraz pracownikom szkoły, którzy zorganizowali gadżety na loterię. Wzbudziła ona zainteresowanie głównie wśród młodszych uczniów, ale nie tylko.

Za akcję odpowiedzialni byli opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Wszystkie, zebrane do puszek pieniądze zostały przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Nasi wolontariusze dołączyli do kwesty na ulicach Koszalina również w dniu Wielkiego Finału WOŚP, który miał miejsce w niedzielę 12 stycznia.

Warto pomagać, ponieważ dobro wraca, nawet ze zdwojoną siłą. Nigdy nie wiadomo, czy my sami nie będziemy potrzebować pomocy.

Olgierd Skup, 8c

Kinga Dudka