HAPPENING

Informujemy, iż w ramach realizowanego przez naszą szkołę programu: „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY” w dniu 27.04.2012r. zorganizowaliśmy -

HAPPENING – „W jeden dzień dookoła świata”,

czyli marsz ulicami i chodnikami miasta w okolicach szkoły i bicie rekordu  - wielkiej litery „T- jak tolerancja” oraz spotkanie na świeżym powietrzu – grillowanie.

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego  Programu społecznego „Szkoły bez przemocy” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego. Głównym celem Programu jest zwiększenie świadomości problemu, jakim jest przemoc rówieśnicza oraz dostarczenie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających jej skuteczne zapobieganie.

Podsumowanie wszystkich akcji w ramach programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY zaplanowano na 27 kwietnia br. wg scenariusza:

8:30 – 9:35

• klasy IV-VI  przygotowują się do marszu (przebierają się w barwne stroje, ubierają gadżety; okulary, czapki, peruki... Przygotowują transparenty, tuby, trąbki, balony, bańki mydlane).
  • KONKURS TAŃCA, w którym biorą udział zespoły wszystkich klas oraz uczniowie klas 0-III jako obserwatorzy

9:45 - 9:55

zbiórka na boisku szkolnym, ustawienie się klas wg kolejności: klasy 6,0,1,2,3,4,5. Spotkanie z  uczniami Liceum Ekonomicznego w Koszalinie, prowadzącymi Happening.

10:00 – 11:00

wyjście z terenu szkoły i przemarsz ulicami:

• Spasowskiego
  • Kołłątaja
  • Śniadeckich
  • Jana Pawła II
  • Staszica
  • Spasowskiego

10:00

BICIE REKORDU – wielkiej litery ”T”,

11:00

APEL PODSUMOWUJĄCY – wręczenie nominacji do zdobycia statuetek, wręczenie nagród w konkursach w ramach programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY.

11:45

Grillowanie na boisku szkolnym.

12:30

Zakończenie imprezy.

Ulicami miasta Koszalina, na terenie osiedla Przylesie  przeszedł wielobarwny korowód uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej 21 w Koszalinie. Uczniowie byli  „uzbrojeni” w transparenty i plakaty z hasłami promującymi tolerancję, ulotki oraz rymowane hasła. Dzieci śpiewały piosenki oraz skandowały hasła programu.

Nad bezpiecznym przemarszem ulicami osiedla Północ czuwała Policja, Straż Miejska oraz Koszaliński Sztab Ratownictwa Medycznego oraz uczniowie Liceum Ekonomicznego w Koszalinie pod opieką Pani ..., którym za pomoc i wsparcie

Po przemarszu ustawiliśmy się w wielką literę T, na znak TOLERANCJI wobec innych. Następnie na boisku szkolnym odbył się APEL, na którym podsumowano konkursy i wręczono zwycięzcom nagrody i dyplomy.  Poza tym, co najważniejsze Wielka Kapituła wręczyła nominacje na statuetki:

Uczeń z Klasą – nominacja - Hanna Ciećko, Hubert Labuda, Daria Michałko, Katarzyna Ignatowicz, Kamil Patecki, Ola Ochtera, Wiktor Szpuntowicz

Klasa z Klasą – nominacja - IVb, IVa, IIIb i VIb

Rodzic z Klasą– nominacja - Elżbieta Dębińska-Wójcik, p. Anna Mucha

Człowiek z Klasą– nominacja – Danuta Bałachura, Joanna Idasiak i Katarzyna Pająk

Na zakończenie wszyscy udali się na pyszne kiełbaski, grillowane przez rodziców naszych uczniów.

Rozpoczął się wielki piknik!

W tym dniu uczniowie i ich rodzice, pracownicy szkoły oraz  zaproszeni goście spędzili czas naprawdę interesująco, aktywnie i smacznie :)

Matylda Wojciechowska

FOTO GK24