UROCZYSTA GALA U PREZYDENTA RP

5 CZERWCA BR. WSPÓŁAUTORKI PROJEKTU

T - JAK TOLERANCJA, Panie:

• Violetta Prokopowicz- naucz. przyrody
    • Matylda Wojciechowska- naucz. informatyki i techniki
    • Julita Lachowska - naucz. edukacji wczesnoszkolnej

uczestniczyły w Uroczystej Gali podsumowującej VI edycję programu

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

w Pałacu Prezydenckim z udziałem Pana Prezydenta RPBronisława Komorowskiego.

Podczas gali 16 najlepszych polskich wychowawców oraz uczniowie z 48 polskich szkół odebrali nagrody z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Organizatorów Programu: grup wydawniczych Polskapresse, Media Regionalne oraz Fundacji Orange.

W gali podsumowującej VI edycję „Szkoły bez przemocy" wzięły też udział gwiazdy polskiego sportu, nasi Ambasadorzy: Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Leszek Blanik, mistrz Europy i świata w gimnastyce oraz bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski,Wojciech Szczęsny.

Uczniowie i nauczyciele, którzy odwiedzili Ogrody Pałacu Prezydenckiego mieli okazję poznać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami polskiego sportu.

Spotkanie u Prezydenta to szczególna okazja, na której dokonano również podsumowania projektów grantowych promujących ideę kibicowania fair play, przeciwdziałających przemocy szkolnej czy kultywujących historię i kulturę regionu.

Program grantowy po raz kolejny pokazał, że w nauczycielach, rodzicach i uczniach tkwi niesamowity potencjał i potrzeba wychodzenia ze swoimi pomysłami poza mury szkolne. Szkoły chcą angażować się w życie społeczności lokalnej, a granty dają im możliwość realizacji projektów na większą skalę” - powiedziała Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Pan Prezydent podziękował wszystkim Szkołom, które wzięły dział w VI edycji programu.

Dla przypomnienia:

Program społeczny "Szkoła bez przemocy" prowadzony jest od 2006 r. przez grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundację Orange (wcześniej pod nazwą Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej). Program opiera się na zasadzie współpracy między uczniami, nauczycielami i rodzicami, jako najskuteczniejszej prewencji przed agresją i przemocą. Propaguje wzory zachowania i standardy funkcjonowania szkoły, jako instytucji. W ramach programu organizowane są m.in. specjalne warsztaty dla nauczycieli. W roku szkolnym 2011/2012 do programu zgłosiło się około 5 tys. szkół, 600 z nich zgłosiło projekty, a 48 zwyciężyło, przystąpiło do ich realizacji.

Patronat honorowy nad programem sprawuje prezydent Bronisław Komorowski. Wcześniej programowi patronował prezydent Lech Kaczyński.

Udział w Uroczystej Gali w Pałacu Prezydenckim w obecności Pana Prezydenta RP, był dla nas wielkim zaszczytem. Ponadto spotkanie Ambasadorów programu - wielkich sportowców, innych znanych osobistości i zespołu Soul City było niewątpliwie wielkim wydarzeniem. Zobaczcie sami na poniższych zdjęciach.

Opracowała: Matylda Wojciechowska