Robocza wizyta w Szkocji

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym weszła w nowy projekt Comenius „ Przygody kosmicznego Teda w Europie”. Partnerami projektu są: Czechy, Rumunia ( dwie szkoły), Bułgaria, Szkocja, Turcja, Włochy, Cypr i Grecja.

W dniach 6-11 października odbyła się pierwsza wizyta robocza w Szkocji, w szkole podstawowej w Ednam. Jest to mała, lokalna  szkoła licząca 70 uczniów. Głównym koordynatorem projektu jest jej nauczyciel Tom Pike, który był naszym gospodarzem i przewodnikiem. Mogliśmy zapoznać się z pracą nauczycieli i uczniów uczestnicząc w różnorodnych zajęciach. Szkoccy uczniowie zaprezentowali nam program artystyczny ukazujący tańce i piosenki narodowe.

Głównym celem tej pierwszej wizyty było zaplanowanie działań, ustalenie ich terminów, koordynacja wspólnych przedsięwzięć

Nasz bohater – miś Tedy – będzie podróżował po Europie zdobywając nowe doświadczenia, umiejętności, wiadomości i oczywiście przyjaciół ze wszystkich partnerskich szkół. O pierwszych swoich doznaniach z pobytu w Europie opisze jeden z krajów partnerskich. Kolejne przeżycia z poszczególnych państw będą kontynuować opisy dzieci z pozostałych krajów- uczestników projektu.

Projekt nastawiony jest na nowoczesne technologie komunikacyjne i informatyczne. Uczniowie będą tworzyć pamiętniki opisujące podróże Teddiego, wymieniać między sobą informacje na blogu, dyskusyjnym board, skypie. We  wszystkich państwach zostaną utworzone konta e mailowe ePals dla uczniów do wzajemnej wymiany i przekazywania informacji dotyczącej realizacji projektu. Oczywiście priorytetem pozostaje doskonalenie umiejętności językowych.

W czasie tej wizyty mieliśmy możliwość porozmawiać na temat problemów edukacji szkockiej w czasie wizyty w Szkockim Parlamencie, poznać piękno i kulturę tego wspaniałego kraju.

Rozpoczynamy więc ciężką pracę, wkrótce zakończy się konkurs na logo projektu. Najlepsze  prace zostaną umieszczone na wspólnym blogu i przez 2 tygodnie będzie można głosować na swoje ulubione logo.  Informacje z wizyty w Szkocji można obejrzeć również w naszym szkolnym kąciku Comeniusa.

Szkolny Koordynator Projektu:

Alina Zakrzewska

Pisali o nas w pracie: CZYTAJ