Wycieczka klasy 2b do Swołowa koło Słupska

Dnia 5 października 2016r. uczniowie klasy II b pod opieką pań: Edyty Szaraniec i Edyty Mostowskiej –Mainusz wybrali się na  wycieczkę do Swołowa koło Słupska, do Doliny w Kratę. Zwiedzaliśmy Muzeum Pomorza Środkowego, braliśmy udział w warsztatach tkackich.

Na krosnach tkaliśmy kolorowe dywaniki. Oglądaliśmy i słuchaliśmy legendy pomorskiej „Trzy pierścienie”.

Oto wspomnienia i wrażenia z wycieczki napisane przez naszych drugoklasistów:

Maksymilian Orzechowski

5 października w Swołowie koło Słupska zwiedzaliśmy Muzeum Pomorza Środkowego. Chodziliśmy tam po kamykach. Oglądaliśmy świnki i głaskaliśmy konie. Byliśmy w Krainie w Kratę ,w budynku, gdzie kiedyś robiło się ubrania. Oglądaliśmy i słuchaliśmy legendy pomorskiej „Trzy pierścienie”. Braliśmy udział w warsztatach tkackich. Na krosnach tkaliśmy kolorowe dywaniki. Uczyliśmy się jak dawniej powstawały tkaniny i jakich surowców użyć, żeby je wykonać. Pod koniec zwiedzania jedliśmy naleśniki z dżemem czekoladowym.

Natalia Borowska

W środę pojechaliśmy całą klasą na wycieczkę do Swołowa. Panie zabrały nas do Muzeum Pomorza Środkowego. Odwiedziliśmy także Krainę w Kratę. Najbardziej podobały mi się warsztaty, na których samodzielnie zrobiłam kolorowy dywanik. Podobały mi się też kołowrotki. Po wyjściu z muzeum jedliśmy naleśniki. Z wycieczki będę miło wspominać legendę o trzech złotych pierścieniach.

Łukasz Zwiefka

W dniu 5 października pojechałem ze swoją klasą na wycieczkę do Swołowa. Zwiedziliśmy tam Muzeum Pomorza Środkowego. Bardzo podobała nam się legenda „Trzy pierścienie”. Zobaczyliśmy też dawne domy a w nich stare przedmioty. Braliśmy udział w warsztatach tkackich, podczas których wykonaliśmy samodzielnie kolorowe dywaniki. Posmakowaliśmy naleśniki z miodem i dżemem truskawkowym. Spotkaliśmy tam wiejskiego kota, świnki, konie. Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy.