Udział klasy 2b w Święcie Pieczonego Ziemniaka w Wyszewie

26 października 2016r. klasa 2b wzięła udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka w Wyszewie. Zabawa była znakomita. A co podobało się naszym wychowankom najbardziej? Oto ich relacje:

Michał Pietruszyński

W środę pojechałem do Wyszewa na Święto Pieczonego Ziemniaka. Na początku poszliśmy do dużej sali, gdzie były różne konkursy. Była wojna gazetowa, bieg w trzyosobowych spodniach, jazda w szalonych samochodzikach. Później poszliśmy zjeść pieczone ziemniaki, a następnie poszliśmy do lasu. Od pana leśniczego dostaliśmy kolorowanki. To była udana wycieczka.

Łukasz Bryła

Dnia 26 października pojechaliśmy całą klasą na wycieczkę do Wyszewa. Tam bawiliśmy się w różne zabawy i gry.

Piekliśmy ziemniaki w ognisku, które później sami obieraliśmy i jedliśmy. Były smaczne.

Później z panem leśniczym poszliśmy do lasu. Opowiedział nam dużo ciekawych informacji. Pan leśniczy rozdał nam książeczki i odznaki.

Emilia Kulecka

W środę 26 października 2016r. pojechaliśmy autobusem na wycieczkę do Wyszewa. Na miejscu bawiliśmy się w różne ciekawe zabawy. Jedliśmy pieczone ziemniaczki. Był też pan leśniczy, z którym poszliśmy na wycieczkę do lasu. Na spacerze pan opowiadał nam o zwierzętach, roślinach i drzewach. Najgrzeczniejsze dzieci dostały znaczki odblaskowe i książeczki. Po powrocie z lasu wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Jarema Biskupski

26 października - w środę ,pojechałem z klasą do Wyszewa. Poszliśmy do budynku, w którym mogliśmy się bawić i robić zawody. Później poszliśmy na pieczonego ziemniaka i bawiliśmy się w berka. Następnie poszliśmy z panem leśniczym do lasu. Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Kiedy wróciliśmy, pan leśniczy dał nam pamiątki. Do domu jechaliśmy autokarem. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Łukasz Zwiefka

Dnia 26 października pojechaliśmy z klasą do Wyszewa. W wycieczce brały udział też inne szkoły.

Były tam konkursy, odbijanie balona, twister i zabawa w gąsiennice. Dzieci mogły poczęstować się słodyczami. Następnie wyszliśmy na dwór. Poszliśmy tam na pieczonego ziemniaka. Ziemniaki były pyszne. Później bawiliśmy się w berka. Pan leśniczy zagrał nam odgłosy leśnych zwierząt i poszliśmy do lasu. Znaleźliśmy tam małego żuka. Pan leśniczy opowiadał nam o sośnie. Na koniec każdy dostał kolorowankę o ptakach. Wycieczka bardzo nam się podobała.

Maksymilian Orzechowski

Wczoraj z klasą byliśmy na wycieczce w Wyszewie na Dniu Pieczonego Ziemniaka. Bawiliśmy się w twistera i szalone samochodziki. Ubieraliśmy się w śmieszne spodnie i biegaliśmy w nich po sali. Robiliśmy kulki z papieru i rzucaliśmy nimi za linię. Bawiliśmy się w gąsiennice. Po zabawach zabraliśmy się za pieczenie ziemniaków. Upieczone ziemniaki obieraliśmy ze skóry i jedliśmy. Po ognisku mieliśmy spotkanie z panem leśniczym. Chodziliśmy po lesie i podziwialiśmy przyrodę. Na końcu wycieczki dostaliśmy kolorowanki i breloczki.