Wizyta partnerska - luty'2017

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 21 w Koszalinie w dniach 06.02 - 11.02.2017 r. była  gospodarzem wizyty partnerskiej w ramach kolejnego programu europejskiego. Tym razem jest to Erasmus + "Sport i zdrowie to najlepszy sposób nauki o Europie". Naszymi gośćmi byli  nauczyciele i uczniowie z Rumunii, Włoch i Hiszpanii; w sumie 20 osób.

Dzieci zamieszkały w rodzinach naszych uczniów, które zostały starannie dobrane pod względem prawidłowej opieki, wspólnych zainteresowań dzieci i umiejętności językowych. Wizytę poprzedzało opracowanie "paszportów uczniów", zawierających informacje o sobie, swoich bliskich, zainteresowaniach, ulubionych aktywnościach a nawet preferencjach w jedzeniu.

W szkole powitaliśmy naszych gości programem artystycznym prezentującym nasze tańce narodowe  i stroje  oraz tańce wszystkich państw uczestniczących.

Dzieci tańczyły, śpiewały, było nawet powitanie chlebem i solą. Występy dzieci bardzo się podobały, wywołały wiele emocji i zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Już pierwszego dnia nasi nauczyciele zaprosili gości na lekcje poświęcone zdrowemu żywieniu. Uczniowie  i nauczyciele chodzili  na lodowisko i uczyli się nauki jazdy na łyżwach, co szczególnie dla naszych południowych przyjaciół  było niebywałą atrakcją. W szkole w dniu 07.02 odbyło się seminarium poświęcone pokonywaniu barier przez sportowców niepełnosprawnych.

W czasie wizyty uczyliśmy się pływać korzystając z oferty Aqua Parku Koszalin. Były też biegi terenowe i ognisko w Nadleśnictwie Manowo, całodzienna  wycieczka w Rzucewie i  Gdańsku oraz na pożegnanie bal karnawałowy.

Nauczyciele i dzieci z partnerskich szkół nawiązali nowe przyjaźnie. Podobało  im się bardzo w naszej szkole. W maju grupa uczniów, która gościła swoich przyjaciół z innych państw poleci na Sycylię.

Koordynator szkolny

Alina Zakrzewska