Seminarium na temat pokonywaniu barier przez sportowców niepełnosprawnych.

W naszej szkole w dniu 07.02 odbyło się seminarium poświęcone pokonywaniu barier przez sportowców niepełnosprawnych. W związku z tym, że tematem naszego projektu w ramach programu  Erasmusa+ jest sport postanowiliśmy zaprosić naszych  znanych  paraolimpijczyków  ze Stowarzyszenia "START".

Zaproszenie przyjęli : Ryszard Fornalczyk- 26 krotny Mistrz Polski, 10 krotny Mistrz Europy, 3 krotny Mistrz Świata, 4 krotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w wyciskaniu sztangi leżąc. Jako pierwszy w Polsce przejechał na wózku inwalidzkim Maraton Pokoju w Warszawie 42 km i 195 m oraz Super Maraton w Kaliszu na 100 km. 28 lat w Kadrze Polski.

Oprócz pana Fornalczyka  obecni byli również pani Monika Szram, pani Żaneta Papierska, pan Tomek Majewski i pan Grzegorz Lanzer. Zaszczycili nas swoją obecnością  także byli uczniowie, Aleksandra Romańska oraz Aleksandra Ochtera. Wszyscy z nich osiągają w swoim  życiu sukcesy sportowe i są przykładem wcielania idei aktywności i pokonywania barier.

Sportowcy na co dzień zrzeszeni w klubie "Start" opowiadali  nam o swoich doświadczeniach, demonstrowali swoje umiejętności, prezentowali osiągnięcia i zaszczepiali wiarę w doskonalenie  możliwości  mimo ograniczeń. Uczniowie wraz z nauczycielami  z naszej szkoły oraz z partnerskich szkół zadawali  różnorodne  pytania  naszym znakomitym gościom. Spotkanie prowadzone było w języku polskim i angielskim z uwagi na przyjaciół z innych krajów.  Mieliśmy przyjemność gościć  również panów z lokalnej TV oraz prasy. Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu imprezy składam pani Julicie Lachowskiej i panu Tomaszowi Barczakowi.

Koordynator szkolny

Alina Zakrzewska